Pravila rdeče barve so preprosta: karta z najvišjo številko zmaga. Toda rdeča je le ena izmed barv v kupu! Zamenjaj barvo in spremeni pravila po svoje, da se rešiš poraza.
Kako se igra?
Igralci začnejo s sedmimi karticami v roki, na sredini mize pa je kartica, ki določa glavno pravilo igre, npr. zmaga najvišja številka. Cilj igre je, da igralec na koncu poteze ne izgubi igre, glede na pravilo, ki je trenutno na mizi. Zato ima dve izbiri. Lahko igra kartico predse in s tem ustvarja svojo zmagovalno kombinacijo ali pa položi karto na sredo mize in s tem spremeni glavno pravilo igre. Med možnimi pravili so: zmaga najvišja kartica, zmaga tisti igralec, ki ima pred sabo največ lihih števil, zmaga igralec, ki ima pred sabo največ kartic z isto številko, zmaga igralec, ki ima pred sabo največ številk po vrsti, itd…Na potezi igra dve kartici in za obe se lahko poljubno odloči, katero akcijo od dveh bo izbral. Če je igralec po koncu svoje poteze »zmagovalec«, se igra nadaljuje – vse dokler eden od igralcev ne more izpolniti pogojev in izpade iz runde.
V čem je čar?
Red 7 je s svojo preprostostjo navdušila svet igralcev družabnih iger in takoj postala ena najbolj priljubljenih hitrih iger s kartami. Kljub temu, da jo sestavlja le 49 preprostih kartic in da so pravila izjemno preprosta, ima presenetljivo taktično globino.
Komu je namenjena?
Red 7 lahko igrajo tako otroci, kot starejši, zaradi preprostih pravil je dostopna vsem. Je odlična spremljevalka iger kot so Dobble in Jungle Speed in bolj sveža kot klasična Enka.
Zakaj jo imamo tako radi?
Poleg čisto osnovnih pravil, so priložena še pravila za nekoliko bolj napredno in taktično še bolj poglobljeno igranje, s katerimi igra postane nekoliko manj odvisna od sreče in je treba še bolj skrbno načrtovati, katere kartice odložiti predse in katere uporabiti za spremembo pravila.
GremoŠeEno* kriterij:
Ena igra traja okrog 5-10 minut in jo lahko odigrate kot ogrevanje pred večjo igro, ali pa jo igrate cel večer, s točkovanjem na listke, podobno kot tarok.
* GremoŠeEno je poseben kriterij, s katerim označujemo sposobnost igre, da v solznih očeh poražencev po koncu štetja točk prebudi upanje in zanos, ki svoj crescendo doživi v glasnem kriku: “Gremo še eno!”